Autobusový Zájezd

15.09.2018 18:17

Na čtvrtém autobusovém zájezdu v novodobé historii našeho sboru jsme navštívili obec Čechy pod Kosířem.Jako správní hasiči jsme navštívili zdejší hasičské muzeum v budově bývalé továrny R.A Smekal.Snad každý hasičský sbor měl, nebo ještě stále má nějaký ten stroj vyrobený tuto firmou.Dozvěděli jsme se spoustu informací z historie nejen tohoto závodu,ale i hasičství vůbec.Například,že první hasičská hadice byla vyrobena v Holandsku už v roce 1772 a k nám se dostala až 70 let později.Do této doby se k hašení používali slámová vědra.Doporučuji každému z hasičským srdíčkem toto místo navštívit.

Druhou zastávkou bylo muzeum historických kočárů Mylord.Mnoho nádherných starých kočárů a jejich příběhy nám poutavým způsobem popsal pan Václav Obr,majitel muzea.Na vystavených kočárech je vidět obrovský zápal pro věc a srdce pana Obra a jeho přátel,stejně jako mnoho práce a skutečného starého řemesla.Kočáry různých velikostí,typů a určení jsou používany i ve filmové produkci a můžete některé z nich tedy vidět v televizi,kde ale neoceníte tu spoustu práce kterou tito lidé opravám kočárů dali.I toto muzeum jistě stojí za návštěvu.

Následný program zájezdu byl volný.Kdo chtěl vyšel na kopec Velký Kosíř a rozhlédl se do kraje z rozhledny.V místním zámku bylo možné navštívit expozici historických bicyklů,expozici Jana a Zdeňka Svěráka.Prohlídka zámku byla jistě také zajímavá nejen  pro milovníky historie.Velice pěkný je i zámecký park se spoustou několik set let rostlých stromů různých druhů.

Sobotu babího léta jsme si snad všichni výletníci užili,dozvěděli se i něco nového a zajímavého,a vrátili jsme se všichni zdraví a příjemně unavení domů.

PS:Kdo má zájem o fotografie odkaz ke stažení nějakých fotek od Marušky: ulozto.cz/tam/_b2W9ex8gqEAV