Praktické cvičení

16.04.2015 20:26

V podvečerních hodinách dne 16.4 2015  jsme byli opět procvičeni Rájeckými hasiči.Po loňském teoretickém výcviku jsme tentokrát byli naoko povoláni do akce.Prvním úkolem byla záchrana osoby po úrazu el. proudem.Vyhodnotit situaci na místě,zabezpečit osobní bezpečí,zjistit stav postiženého,zavolat záchranku,zahájit oživování.Nutno přiznat,že paměť nám už moc nesloužila a úkol jsme uplně nezvládli.Připomenutí zásad první pomoci touto akční zkouškou bylo opravdu na místě a provedení jak jej Ráječtí připravili bylo téměř reálné.Druhé cvičení bylo opakováním sebezáchrany při slaňování.Správně uvázat lano,nezapomenout na potřebné povely a šup přes zábradlí do jeskyně na pomoc uvízlé osobě.Vzpomenout si na vázání uzlů bylo malinko jednodužší.Při třetím cvičení jsme si vyzkoušeli 3D hašení pomocí nové proudnice,kterou sice zatím ve výbavě nemáme.Děkujeme Rájeckým hasičům že nám pomáhají a učí nás všemu potřebnému.